Doorgaan naar inhoud
Menu
EvenDelen.be
  • BLOG
    • GEZONDHEID
      • MIJN HYSTERECTOMIE – Ervaring
    • TUIN & DIER
      • KATTEN & HONDEN
      • HONDENWEIDES
      • VOGELS
      • TUIN
    • SCHOONHEID & VERZORGING
    • LIFESTYLE
    • UITSTAPJES
    • MUZIEK & FILM & BOEKEN
    • NOOB3TT3 – GAMING
  • OVER MIJ
  • CONTACT
EvenDelen.be
EvenDelen.be Katten en kerstversiering

Daarom zijn katten zo gek op kerstversiering.

Geplaatst op 06/12/202406/12/2024

Katten kunnen volledig in de ban zijn van kerstversiering. Maar wie niet hé.

Tijdens de maanden november en december liggen de winkels alweer vol met allemaal mooie kerstspullen. Leuke dingen die je kunt kopen om je huis zowel binnen als buiten te versieren. Het aanbod is zo groot dat men haast niet weet wat te kiezen.  Veel mensen worden er heel enthousiast van.

Trotse eigenaars van één of meerdere katten, weten dat hun snoezige huisdieren ook een zwak hebben voor al dat moois.

Maar waarom nu juist? Dat lees je hier.

Hey, dit is iets nieuws!  

Katten zijn zich altijd steeds goed bewust van hun omgeving. Als jij dan plots al je kerstversiering boven haalt, dan maak je je katten uiteraard heel nieuwsgierig.

Uiteraard zullen ze alles van dichtbij willen bekijken, hoewel … ‘bekijken’ is misschien niet het enige wat ze zullen doen. Maar hey, als jij in de winkel iets interessants ziet staan, ga je het toch ook al snel even vastnemen niet? Misschien dat een kat niet alles even gaat ‘vastnemen’ maar ze zullen net als ons al dat moois grondig willen inspecteren.

EvenDelen.be Katten en Kerstversiering
Afbeelding EvenDelen.be
Allemaal nieuwe geuren.

Kerstversiering die na lange tijd terug uit de doos komt, nieuwe spulletjes uit de winkel, en oh de geur van echt kerstgroen kunnen allemaal ontzettend spannend zijn voor je kat.

Katten hebben een sterk geurvermogen en aan al deze nieuwe geuren kunnen ze gewoonweg niet weerstaan. Het spreekt voor zich dat zo op ontdekking zullen gaan. Let wel op want bepaalde planten zoals kerstroos, maretak en hulst zijn giftig voor katten.

Wat ritselt er daar?

Katten zijn altijd alert op geluiden. Ze zijn er dan ook als de eerste bij als ze een zacht ritselend geluid horen. Het zou maar eens een muis kunnen zijn.

Slingers kunnen al snel dit geluid maken, maar ook belletjes kunnen hun interesse lokken. Deze geluiden kunnen zeker hun speelsheid naar boven halen.

Twinkelende lichtjes.

Katten kunnen volledig in de ban geraken van een lichtstraal of lasertje. Je kunt er je kat ontzettend lang mee bezig houden.

Maar ook twinkelende kerstlichtjes kunnen er heel aantrekkelijk uitzien voor je kat. Niet alleen de lichtjes, maar soms ook de kabels vinden katten onweerstaanbaar omdat sommige producenten hierin visolie verwerken.

En daar is hij dan eindelijk ... de Kerstboom!

Een jaar hebben ze er op moeten wachten, vol ongeduld. En dan is hij daar: de kerstboom, het prachtige klimparadijs.

Sommige katten kunnen al met moeite een artificiële kerstboom weerstaan, maar haal je een echte in huis dan is de beste tijd van het jaar voor jouw kat aangebroken. Vooral een binnenkat zal zich ontzettend aangetrokken voelen tot een echte kerstboom. Staat je echte kerstboom met kluit in een pot, dek dan zeker de aarde goed af.

EvenDelen.be Katten en Kerstversiering
Afbeelding EvenDelen.be
Heb jij ook een kat die helemaal gek wordt van kerst? Deel gerust je verhalen in de reacties.

Dit delen:

  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Tumblr
  • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail

Ontdek meer van www.EvenDelen.be

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Related Posts

  • Voordelen en nadelen van huisdieren.
  • Senior of oudere kat – aandachtspunten en tips!
  • Pampasgras fluffy maken in 30 seconden

12 gedachten over “Daarom zijn katten zo gek op kerstversiering.”

  1. Amy schreef:
    09/12/2024 om 8:23 PM

    Wij hebben 5 katten en het valt me eigenlijk alles mee. We hebben een kleine kerstboom staan met daarin kunststof ballen en overal guirlandes, maar ze blijven er netjes vanaf. Ze krijgen ook altijd een paar kunststof kerstballen om mee te spelen.

    Beantwoorden
    1. EvenDelen.be schreef:
      10/12/2024 om 12:49 PM

      Ja, jij hebt net als ik ook veel katten. Vandaag ben ik een dagje vrij van het werk. En die dag staat nu in teken van mijn Britse langhaar Tarcin. Hij is een gigantische kater van bijna 9 kg met een ontzettende vacht. Met tussenpauzes ben ik bezig met het wegborstelen van de ondervacht, trimmer van de buik en hopelijk straks wassen. Hij gaat graag buiten op verkennen. Normaal ga ik een kat niet wassen maar nu is het toch wel even nodig. Persoonlijk doe ik dit dan liever zelf dan hem bijvoorbeeld bij vreemde mensen achter te laten. En Tarcin…je ziet echt dat hij er van geniet. Van quality time gesproken…

      Beantwoorden
  2. Carol schreef:
    08/12/2024 om 8:59 AM

    I enjoyed reading your article, you are a catlover. I have 2 and enjoy every second with them.

    Beantwoorden
    1. EvenDelen.be schreef:
      10/12/2024 om 12:51 PM

      Hello Carol and thanks for your reaction. Yes, I really adore cats. We have 7.

      Beantwoorden
  3. Petra schreef:
    07/12/2024 om 6:51 AM

    Wat leuk om te lezen, heel herkenbaar! Onze kat vond de kerstboom ook altijd ontzettend interessant, vooral de glinsterende kerstballen die hij er steeds uitsloeg. Uiteindelijk hebben we een kunstkerstboom zonder breekbare versieringen gekocht en vanaf dat moment ging het een stuk beter!

    Beantwoorden
  4. kolibrie schreef:
    06/12/2024 om 6:31 PM

    Wat fijn om te lezen.
    Ik moet eerlijk zeggen dat mijn hond ook steeds nieuwsgierig is als er iets nieuws sta. Deze is echt niet alleen bij katten.

    Beantwoorden
    1. EvenDelen.be schreef:
      06/12/2024 om 10:28 PM

      Oh oh, dan mag ik van geluk spreken dat onze honden dat niet doen.

      Beantwoorden
      1. kolibrie schreef:
        06/12/2024 om 11:07 PM

        O, hier is mijn hond echt nieuwsgierig in alles. Vooral als het nieuwe spullen zijn.

        Beantwoorden
  5. Elsa van Seizoenen blog schreef:
    06/12/2024 om 6:23 PM

    Ik heb geen katten, maar ik vond het superleuk om te lezen.

    Beantwoorden
    1. EvenDelen.be schreef:
      06/12/2024 om 10:30 PM

      Dankjewel. Ik heb al mijn ganse leven katten en op dit moment hebben we er 7 en 2 honden. Ik zou me niet kunnen voorstellen dat ik ze niet had, al komt er wel veel bij kijken.

      Beantwoorden
  6. Linda Swinkels schreef:
    06/12/2024 om 3:42 PM

    Ik weet nog dat de buurvrouw net een kat had gekregen. Tijdens Kerst had ze de kerstboom neergezet. Maar nog geen twee tellen later lag de boom op de grond.

    Beantwoorden
    1. EvenDelen.be schreef:
      06/12/2024 om 10:27 PM

      Ik weet nog toen ik op mijn eigen ging wonen, lang geleden dus. Ik kocht een grote boom met allemaal mooie glazen kerstballen. Mijn eerste kerstboom, ik was zo fier.
      Tot ik terug kwam van het werk. Mijn twee katten hadden de boom tegen de grond gekregen en keken me aan of er niets aan de hand was. Ah ja, een herinnering die ik nooit vergeten ben.
      Jaren later had ik dan een kat die er in klom om te slapen, fat zie je op de foto’s in het artikel. Ik was toen wel zo slim om kerstversiering te kiezen die niet breekbaar was. Schattig.

      Beantwoorden

Reageren? Dat kan je hieronder. (Email en website zijn optioneel)Reactie annuleren

Populaire berichten

  • Seks na hysterectomie / verwijdering baarmoeder
    Seks na hysterectomie / verwijdering baarmoeder
  • Mijn hysterectomie - operatie en herstel
    Mijn hysterectomie - operatie en herstel
  • De voordelen van kippenmest in je tuin
    De voordelen van kippenmest in je tuin
  • Het verschil tussen witte en groene asperges
    Het verschil tussen witte en groene asperges
  • Merel, kauw, ekster, kraai of raaf?
    Merel, kauw, ekster, kraai of raaf?
  • Waarom een haan je kippen gelukkig maakt
    Waarom een haan je kippen gelukkig maakt
  • 19 jaar oud ... en dan heb je baarmoederhalskanker.
    19 jaar oud ... en dan heb je baarmoederhalskanker.
  • Donsjas wassen zonder dat hij zijn vorm verliest.
    Donsjas wassen zonder dat hij zijn vorm verliest.
  • Eucaluptus stekken.
    Eucaluptus stekken.
  • Gazonmest kan giftig èn dodelijk zijn voor je hond!
    Gazonmest kan giftig èn dodelijk zijn voor je hond!

Categorieën

  • GEZONDHEID
  • HONDENWEIDES
  • KATTEN & HONDEN
  • LIFESTYLE
  • MIJN HYSTERECTOMIE – Ervaring
  • MUZIEK & FILM & BOEKEN
  • NOOB3TT3 – GAMING
  • SCHOONHEID & VERZORGING
  • TUIN
  • TUIN & DIER
  • UITSTAPJES
  • VOGELS

Populaire berichten

  • Seks na hysterectomie / verwijdering baarmoeder
    Seks na hysterectomie / verwijdering baarmoeder
  • Mijn hysterectomie - operatie en herstel
    Mijn hysterectomie - operatie en herstel
  • De voordelen van kippenmest in je tuin
    De voordelen van kippenmest in je tuin
  • Het verschil tussen witte en groene asperges
    Het verschil tussen witte en groene asperges
  • Merel, kauw, ekster, kraai of raaf?
    Merel, kauw, ekster, kraai of raaf?
  • Waarom een haan je kippen gelukkig maakt
    Waarom een haan je kippen gelukkig maakt
  • 19 jaar oud ... en dan heb je baarmoederhalskanker.
    19 jaar oud ... en dan heb je baarmoederhalskanker.
  • Donsjas wassen zonder dat hij zijn vorm verliest.
    Donsjas wassen zonder dat hij zijn vorm verliest.
  • Eucaluptus stekken.
    Eucaluptus stekken.
  • Gazonmest kan giftig èn dodelijk zijn voor je hond!
    Gazonmest kan giftig èn dodelijk zijn voor je hond!
  • GEZONDHEID
  • HONDENWEIDES
  • KATTEN & HONDEN
  • LIFESTYLE
  • MIJN HYSTERECTOMIE – Ervaring
  • MUZIEK & FILM & BOEKEN
  • NOOB3TT3 – GAMING
  • SCHOONHEID & VERZORGING
  • TUIN
  • TUIN & DIER
  • UITSTAPJES
  • VOGELS

Privacybeleid

Hosting en domeinnaam door Kingmakers

Lid van Bloggers Benelux.

©2025 www.EvenDelen.be | Aangedreven door SuperbThemes